Vishay/Dale RWR82S3090FMB12
RWR82S3090FMB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR82S3090FMB12
Brief Description
RES 309 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82S3090FMB12.pdf
Availability of RWR82S3090FMB12
QUANTITY
RWR82S3090FMB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82S3090FMB12
Internal Part NumberEIS-RWR82S3090FMB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)309
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82S3090FMB12
Related LinksRWR82S3, RWR82S3090FMB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82S3090FMB12 Details Description
Related parts for RWR82S3090FMB12
MOSFET N-CH 100V 21A TO-262 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OSC TCXO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
EPM94 LEGEND INSERT TEST/SET datasheet.pdf
RES SMD 1.05K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 1.6A 200 MOHM TH datasheet.pdf