Vishay/Dale RWR82S3320FRB12
RWR82S3320FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR82S3320FRB12
Brief Description
RES 332 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82S3320FRB12.pdf
Availability of RWR82S3320FRB12
QUANTITY
RWR82S3320FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82S3320FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR82S3320FRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82S3320FRB12
Related LinksRWR82S3, RWR82S3320FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82S3320FRB12 Details Description
Related parts for RWR82S3320FRB12
IC POSTAMP 75MHZ 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 50POS .156 datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 5.9 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
SLEEVE 5.9 X 3.3 100 PCS datasheet.pdf
RES SMD 250 OHM 0.01% 1/5W 1506 datasheet.pdf