Vishay/Dale RWR82S3320FRS73
RWR82S3320FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR82S3320FRS73
Brief Description
RES 332 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82S3320FRS73.pdf
Availability of RWR82S3320FRS73
QUANTITY
RWR82S3320FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82S3320FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR82S3320FRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82S3320FRS73
Related LinksRWR82S3, RWR82S3320FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82S3320FRS73 Details Description
Related parts for RWR82S3320FRS73
TRANS NPN 160V 1.5A ATV datasheet.pdf
IC REG CTRLR SGL 5V SOT223 datasheet.pdf
CONN HOUSING 14POS .100 SINGLE datasheet.pdf
RES SMD 47.5K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X20MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
PC TERM BLOCK PLUG 2POS 7.5MM datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 10A 58VDC BLADE MINI datasheet.pdf