Vishay/Dale RWR82S3480FSBSL
RWR82S3480FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR82S3480FSBSL
Brief Description
RES 348 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82S3480FSBSL.pdf
Availability of RWR82S3480FSBSL
QUANTITY
RWR82S3480FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82S3480FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR82S3480FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82S3480FSBSL
Related LinksRWR82S3, RWR82S3480FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82S3480FSBSL Details Description
Related parts for RWR82S3480FSBSL
CONN HOUSING 52POS .100 DUAL ROW datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 72A TO-268 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
HIGHLAND TERMINAL RING NON-INSUL datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 145MA 24 OHM TH datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP TANT POLY 680UF 8V AXIAL datasheet.pdf