Vishay/Dale RWR82S3480FSS73
RWR82S3480FSS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR82S3480FSS73
Brief Description
RES 348 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82S3480FSS73.pdf
Availability of RWR82S3480FSS73
QUANTITY
RWR82S3480FSS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82S3480FSS73
Internal Part NumberEIS-RWR82S3480FSS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82S3480FSS73
Related LinksRWR82S3, RWR82S3480FSS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82S3480FSS73 Details Description
Related parts for RWR82S3480FSS73
BOX ABS GRAY 8.66"L X 5.51"W datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB15 90DEG METAL datasheet.pdf
IC BATT MON TRPL .5% 12TQFN datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.4V SOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
CABLE SPEAKER 2COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf