Vishay/Dale RWR82S3R32FPRSL
RWR82S3R32FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR82S3R32FPRSL
Brief Description
RES 3.32 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82S3R32FPRSL.pdf
Availability of RWR82S3R32FPRSL
QUANTITY
RWR82S3R32FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82S3R32FPRSL
Internal Part NumberEIS-RWR82S3R32FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82S3R32FPRSL
Related LinksRWR82S3, RWR82S3R32FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82S3R32FPRSL Details Description
Related parts for RWR82S3R32FPRSL
RES SMD 1.27K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 27 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
LIGHT PIPE 2MM FO RA 5.1MM datasheet.pdf
IC CPLD 256MC 5.7NS 144QFP datasheet.pdf
RES 7 OHM 8W 0.1% TO220 datasheet.pdf