Vishay/Dale RWR82S45R3FSRSL
RWR82S45R3FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR82S45R3FSRSL
Brief Description
RES 45.3 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82S45R3FSRSL.pdf
Availability of RWR82S45R3FSRSL
QUANTITY
RWR82S45R3FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82S45R3FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR82S45R3FSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82S45R3FSRSL
Related LinksRWR82S4, RWR82S45R3FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82S45R3FSRSL Details Description
Related parts for RWR82S45R3FSRSL
IC LINE DRIVER QUAD CMOS 16-SOIC datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
FUSE GLASS 30A 32VAC/VDC 8AG datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.15A 4TMLF datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 97.6 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 30A 5DFN datasheet.pdf
CAP FILM 36NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf