Vishay/Dale RWR82S4R75FRBSL
RWR82S4R75FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR82S4R75FRBSL
Brief Description
RES 4.75 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82S4R75FRBSL.pdf
Availability of RWR82S4R75FRBSL
QUANTITY
RWR82S4R75FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82S4R75FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR82S4R75FRBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.75
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82S4R75FRBSL
Related LinksRWR82S4, RWR82S4R75FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82S4R75FRBSL Details Description
Related parts for RWR82S4R75FRBSL
RES ARRAY 13 RES 3.3K OHM 14SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 27MA 111 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 14POS 5.08MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
PAC-RX3I-SD15-V1 CBL ASSY datasheet.pdf
IC OSC VCXO 693.483MHZ 6-CLCC datasheet.pdf