Vishay/Dale RWR82S6650FSRSL
RWR82S6650FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR82S6650FSRSL
Brief Description
RES 665 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82S6650FSRSL.pdf
Availability of RWR82S6650FSRSL
QUANTITY
RWR82S6650FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82S6650FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR82S6650FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82S6650FSRSL
Related LinksRWR82S6, RWR82S6650FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82S6650FSRSL Details Description
Related parts for RWR82S6650FSRSL
CONV DC/DC 48V 15A 1.2/3.3V OUT datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 70MA 2.4 OHM SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR LO 3.08V SOT-25 datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT SMD TIN datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 61 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 102 TYP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.28V 500MW SOD80 datasheet.pdf