Vishay/Dale RWR82SR130FSS70
RWR82SR130FSS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR82SR130FSS70
Brief Description
RES 0.13 OHM 1.5W 1% AXIAL
Datasheet Download
RWR82SR130FSS70.pdf
Availability of RWR82SR130FSS70
QUANTITY
RWR82SR130FSS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR82SR130FSS70
Internal Part NumberEIS-RWR82SR130FSS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR82S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.13
Tolerance±1%
Power (Watts)1.5W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±650ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.078" Dia x 0.312" L (1.98mm x 7.92mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR82SR130FSS70
Related LinksRWR82SR, RWR82SR130FSS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR82SR130FSS70 Details Description
Related parts for RWR82SR130FSS70
FIXED IND 2.2UH 15A 7 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
DIP CABLE - CDP24S/AE24M/X datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC MPU I.MX35 400MHZ 400MAPBGA datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 36POS THRUHL datasheet.pdf
RES 50 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf