Vishay/Dale RWR84N10R0FSRSL
RWR84N10R0FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84N10R0FSRSL
Brief Description
RES 10 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84N10R0FSRSL.pdf
Availability of RWR84N10R0FSRSL
QUANTITY
RWR84N10R0FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84N10R0FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84N10R0FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84N10R0FSRSL
Related LinksRWR84N1, RWR84N10R0FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84N10R0FSRSL Details Description
Related parts for RWR84N10R0FSRSL
IC V-MONITOR W/PROG DETEC 8-SOIC datasheet.pdf
RECT BRIDGE 3PH 1600V V1-A datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV DARLINGTON 4-SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 96 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MT-RJ LOOPBACK MM BARE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 953 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf