Vishay/Dale RWR84N15R4FPRSL
RWR84N15R4FPRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84N15R4FPRSL
Brief Description
RES 15.4 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84N15R4FPRSL.pdf
Availability of RWR84N15R4FPRSL
QUANTITY
RWR84N15R4FPRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84N15R4FPRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84N15R4FPRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84N15R4FPRSL
Related LinksRWR84N1, RWR84N15R4FPRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84N15R4FPRSL Details Description
Related parts for RWR84N15R4FPRSL
IC OPAMP GP 150KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CAP CER 470PF 3KV X7R 1825 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
IC MPU OMAP-35XX 600MHZ 515FCBGA datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
LED IND 8MM YELLOW 24VDC 20MA datasheet.pdf
XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK SMT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 120MA 2.4 OHM SMD datasheet.pdf