Vishay/Dale RWR84N27R4FSRSL
RWR84N27R4FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84N27R4FSRSL
Brief Description
RES 27.4 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84N27R4FSRSL.pdf
Availability of RWR84N27R4FSRSL
QUANTITY
RWR84N27R4FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84N27R4FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84N27R4FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84N27R4FSRSL
Related LinksRWR84N2, RWR84N27R4FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84N27R4FSRSL Details Description
Related parts for RWR84N27R4FSRSL
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
IC MIXER 700MHZ-1GHZ DWN 36TQFN datasheet.pdf
ENCODER LINE DRIVER 2CH 8MM datasheet.pdf
INDICATOR INCAND WHITE PANEL MNT datasheet.pdf
CAP FILM 0.12UF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
06P MTA156 SHRD HDR ASSY SQ SN datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A datasheet.pdf
RELAY SSR 660VAC/50A DC datasheet.pdf