Vishay/Dale RWR84N2R00BSBSL
RWR84N2R00BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84N2R00BSBSL
Brief Description
RES 2 OHM 7W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84N2R00BSBSL.pdf
Availability of RWR84N2R00BSBSL
QUANTITY
RWR84N2R00BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84N2R00BSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR84N2R00BSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2
Tolerance±0.1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84N2R00BSBSL
Related LinksRWR84N2, RWR84N2R00BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84N2R00BSBSL Details Description
Related parts for RWR84N2R00BSBSL
IDC CABLE - MCE10K/MC10M/X datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 1K 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
CODEWHEEL 3CH 100CPR 6MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 35NS 48LCC datasheet.pdf
LITEPIPE ASSY 6" PANEL MNT datasheet.pdf
FIXED IND 3.7NH 350MA 400 MOHM datasheet.pdf
CTV 61C 61#20 SKT PLUG datasheet.pdf
PRIVACY FILTER DESKTOP 19.0" datasheet.pdf