Vishay/Dale RWR84N78R6FSBSL
RWR84N78R6FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84N78R6FSBSL
Brief Description
RES 78.6 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84N78R6FSBSL.pdf
Availability of RWR84N78R6FSBSL
QUANTITY
RWR84N78R6FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84N78R6FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR84N78R6FSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)78.6
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84N78R6FSBSL
Related LinksRWR84N7, RWR84N78R6FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84N78R6FSBSL Details Description
Related parts for RWR84N78R6FSBSL
FIXED IND 750UH 80MA 22.9 OHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL R/A 19POS datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 6.34KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
16P MTA100 PSTD CONN ASSY LF datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
RES 18.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
500 TB PLU PLU W/HOOK datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf