Vishay/Dale RWR84N8450FSB12
RWR84N8450FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR84N8450FSB12
Brief Description
RES 845 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84N8450FSB12.pdf
Availability of RWR84N8450FSB12
QUANTITY
RWR84N8450FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84N8450FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR84N8450FSB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)845
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84N8450FSB12
Related LinksRWR84N8, RWR84N8450FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84N8450FSB12 Details Description
Related parts for RWR84N8450FSB12
FILTER BAND PASS 2.9GHZ SMD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 6.3V 20% 1411 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONN CHAMP RCPT 36POS .050 R/A datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 6SOT datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
LED COB SMD datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 8.2 NF 10% 1000VDC datasheet.pdf