Vishay/Dale RWR84S12R1FSRSL
RWR84S12R1FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S12R1FSRSL
Brief Description
RES 12.1 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S12R1FSRSL.pdf
Availability of RWR84S12R1FSRSL
QUANTITY
RWR84S12R1FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S12R1FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S12R1FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S12R1FSRSL
Related LinksRWR84S1, RWR84S12R1FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S12R1FSRSL Details Description
Related parts for RWR84S12R1FSRSL
CAP THIN FILM 0.15PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC CTRLR PWM GREEN MODE 8SOIC datasheet.pdf
IC GATE AND 3CH 3-INP 14-TVSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 2KB FLASH 20TSSOP datasheet.pdf
CAP MICA 2700PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 14AWG YELLOW 250' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 500MW DO35 datasheet.pdf
DIODE STD REC 1600V 70A DO5 datasheet.pdf
55/ CABLE OUTER SPACE datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
150UF 35V 8,2X11MM 85C 3000H datasheet.pdf