Vishay/Dale RWR84S1300FRRSL
RWR84S1300FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S1300FRRSL
Brief Description
RES 130 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S1300FRRSL.pdf
Availability of RWR84S1300FRRSL
QUANTITY
RWR84S1300FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S1300FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S1300FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S1300FRRSL
Related LinksRWR84S1, RWR84S1300FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S1300FRRSL Details Description
Related parts for RWR84S1300FRRSL
RES 50 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 21.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 20POS W/KEY GOLD datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES 10.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.2-5.5V 33W datasheet.pdf
FERRITE BEAD 33 OHM 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1400UF 63V AXIAL datasheet.pdf
ASSEMBLY COOLING FAN datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf