Vishay/Dale RWR84S1330FSB12
RWR84S1330FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S1330FSB12
Brief Description
RES 133 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S1330FSB12.pdf
Availability of RWR84S1330FSB12
QUANTITY
RWR84S1330FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S1330FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR84S1330FSB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S1330FSB12
Related LinksRWR84S1, RWR84S1330FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S1330FSB12 Details Description
Related parts for RWR84S1330FSB12
SWITCH SLIDE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 23W datasheet.pdf
CONN IDC 72POS T/H TIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
EURO TERM BLOCK 55 DEG 381MM 12C datasheet.pdf
IC REG CHARGE PUMP 5V 0.11A datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 400V AXIAL datasheet.pdf