Vishay/Dale RWR84S19R1FRBSL
RWR84S19R1FRBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S19R1FRBSL
Brief Description
RES 19.1 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S19R1FRBSL.pdf
Availability of RWR84S19R1FRBSL
QUANTITY
RWR84S19R1FRBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S19R1FRBSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S19R1FRBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)19.1
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S19R1FRBSL
Related LinksRWR84S1, RWR84S19R1FRBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S19R1FRBSL Details Description
Related parts for RWR84S19R1FRBSL
CONTROLLER SSR 11.1A 12-24VDC datasheet.pdf
BLADE TORX T8 6.89" datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 50A TO3P datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
FIXED IND 7.7UH 2A 76.3 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HDR 29POS 1.27MM SMD R/A datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 51 TYPE datasheet.pdf
BOX S STEEL 18.03"L X 15.04"W datasheet.pdf
PANEL TOUCH SCREEN TFT datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf