Vishay/Dale RWR84S23R7FRRSL
RWR84S23R7FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S23R7FRRSL
Brief Description
RES 23.7 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S23R7FRRSL.pdf
Availability of RWR84S23R7FRRSL
QUANTITY
RWR84S23R7FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S23R7FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S23R7FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S23R7FRRSL
Related LinksRWR84S2, RWR84S23R7FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S23R7FRRSL Details Description
Related parts for RWR84S23R7FRRSL
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMB datasheet.pdf
IC CTRLR PWM CM OTP HV 8SOIC datasheet.pdf
PIN RCPT HOLTITE .016-.021" DIA datasheet.pdf
IC TRANSCVR 3-ST 8BIT INV 24SOIC datasheet.pdf
CAP CER 33PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
10/3 SOOW 600V-BLK-1000' RL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 48VOUT 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO-214AC datasheet.pdf
RASPBERRY TEMP SENSOR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS PIN datasheet.pdf