Vishay/Dale RWR84S24R3DSBSL
RWR84S24R3DSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S24R3DSBSL
Brief Description
RES 24.3 OHM 7W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S24R3DSBSL.pdf
Availability of RWR84S24R3DSBSL
QUANTITY
RWR84S24R3DSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S24R3DSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S24R3DSBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.3
Tolerance±0.5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S24R3DSBSL
Related LinksRWR84S2, RWR84S24R3DSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S24R3DSBSL Details Description
Related parts for RWR84S24R3DSBSL
CONN ADPT MALE RECPT 4PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.27UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS 3.81MM VERT GN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC 214AB datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf