Vishay/Dale RWR84S2R21FSBSL
RWR84S2R21FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S2R21FSBSL
Brief Description
RES 2.21 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S2R21FSBSL.pdf
Availability of RWR84S2R21FSBSL
QUANTITY
RWR84S2R21FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S2R21FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S2R21FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.21
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S2R21FSBSL
Related LinksRWR84S2, RWR84S2R21FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S2R21FSBSL Details Description
Related parts for RWR84S2R21FSBSL
TERM BLOCK HDR 22POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 66.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 5.76 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 40V SCREW datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 480V 60A DIN RAIL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS PIN datasheet.pdf
FIXED IND 4.7MH 90MA 20 OHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT datasheet.pdf