Vishay/Dale RWR84S3241FRS73
RWR84S3241FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S3241FRS73
Brief Description
RES 3.24K OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S3241FRS73.pdf
Availability of RWR84S3241FRS73
QUANTITY
RWR84S3241FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S3241FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR84S3241FRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S3241FRS73
Related LinksRWR84S3, RWR84S3241FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S3241FRS73 Details Description
Related parts for RWR84S3241FRS73
IC REG CTRLR BUCK DIVIDER 10MSOP datasheet.pdf
IC DAS 12BIT 6CH 28-SSOP datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISR 2.32V SOT23-5 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 910K OHM 1506 datasheet.pdf
RESONATOR CER 48.00MHZ SMD datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX19516 ADC datasheet.pdf
IC CPLD 2160MC 7.24NS 484FPBGA datasheet.pdf
SPACER RECT GEN PURP 0.050" datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE SKT datasheet.pdf