Vishay/Dale RWR84S3321FSB12
RWR84S3321FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S3321FSB12
Brief Description
RES 3.32K OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S3321FSB12.pdf
Availability of RWR84S3321FSB12
QUANTITY
RWR84S3321FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S3321FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR84S3321FSB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S3321FSB12
Related LinksRWR84S3, RWR84S3321FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S3321FSB12 Details Description
Related parts for RWR84S3321FSB12
SWITCH PUSH SPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 100V T2H 0805 datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21M OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf