Vishay/Dale RWR84S3321FSBSL
RWR84S3321FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S3321FSBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.32K OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S3321FSBSL.pdf
Availability of RWR84S3321FSBSL
QUANTITY
RWR84S3321FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S3321FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S3321FSBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S3321FSBSL
Related LinksRWR84S3, RWR84S3321FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S3321FSBSL Details Description
Related parts for RWR84S3321FSBSL
RES 180 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 128BIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V Y5V 1206 datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
RES SMD 3.65 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TAPE POLY ESD PRINTED 1/2"X36YD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf