Vishay/Dale RWR84S3920FRRSL
RWR84S3920FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S3920FRRSL
Brief Description
RES 392 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S3920FRRSL.pdf
Availability of RWR84S3920FRRSL
QUANTITY
RWR84S3920FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S3920FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S3920FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S3920FRRSL
Related LinksRWR84S3, RWR84S3920FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S3920FRRSL Details Description
Related parts for RWR84S3920FRRSL
LED E10 BASE T3-1/4 YELLOW 14V datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 4.99K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
THERMAL PAD 20X20X3MM datasheet.pdf
4065-29 WIRE CRIMP ANVIL datasheet.pdf
RES 820 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
BUMPER CYLIN 0.625" DIA BLK datasheet.pdf
LAMP NEON RED 125V SLDR TERM datasheet.pdf
100UF 50V 10X16MM 125C 3000H datasheet.pdf