Vishay/Dale RWR84S4121FSBSL
RWR84S4121FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S4121FSBSL
Brief Description
RES 4.12K OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S4121FSBSL.pdf
Availability of RWR84S4121FSBSL
QUANTITY
RWR84S4121FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S4121FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S4121FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.12k
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S4121FSBSL
Related LinksRWR84S4, RWR84S4121FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S4121FSBSL Details Description
Related parts for RWR84S4121FSBSL
IC OPAMP GP 85KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 310MW SOD323F datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 1KV 25A TOP3 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 2.5KV NP0 2325 datasheet.pdf
CABLE USB 1.1 A MALE-B MALE 3M datasheet.pdf
CABLE COAXIAL RG58A 20AWG 500' datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CABLE TAP COMPRESSION COPPER datasheet.pdf
MAG-MATE KONTAKT datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf