Vishay/Dale RWR84S4320FRB12
RWR84S4320FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S4320FRB12
Brief Description
RES 432 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S4320FRB12.pdf
Availability of RWR84S4320FRB12
QUANTITY
RWR84S4320FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S4320FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR84S4320FRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S4320FRB12
Related LinksRWR84S4, RWR84S4320FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S4320FRB12 Details Description
Related parts for RWR84S4320FRB12
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SW SIDE ROTARY WIRELESS NYLON datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 40-160VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 2.54MM T/H TIN datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS T/H R/A datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
SMA JACK/PLUG ATTENUATOR 3DB 2W datasheet.pdf