Vishay/Dale RWR84S6191DRRSL
RWR84S6191DRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S6191DRRSL
Brief Description
RES 6.19K OHM 7W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S6191DRRSL.pdf
Availability of RWR84S6191DRRSL
QUANTITY
RWR84S6191DRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S6191DRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S6191DRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.19k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S6191DRRSL
Related LinksRWR84S6, RWR84S6191DRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S6191DRRSL Details Description
Related parts for RWR84S6191DRRSL
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
TRANSFORMER 10KCT:4.0 1.0MADC datasheet.pdf
RES SMD 51.1K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 60"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 80W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
RES 15.8 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf