Vishay/Dale RWR84S6810FRRSL
RWR84S6810FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S6810FRRSL
Brief Description
RES 681 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S6810FRRSL.pdf
Availability of RWR84S6810FRRSL
QUANTITY
RWR84S6810FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S6810FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S6810FRRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S6810FRRSL
Related LinksRWR84S6, RWR84S6810FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S6810FRRSL Details Description
Related parts for RWR84S6810FRRSL
LED ORANGE CLEAR 5MM T/H datasheet.pdf
IC FPGA 120 I/O 208QFP datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN CAP 3POS DBL LOCK NATURAL datasheet.pdf
EVAL BOARD 2 FOR ISL8107 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
RES SMD 6.81KOHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
6,8UF 100V 6X10MM 85C 3000H datasheet.pdf
6,8UF 50V 5X11MM 105C 2000H datasheet.pdf