Vishay/Dale RWR84S8451BSBSL
RWR84S8451BSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S8451BSBSL
Brief Description
RES 8.45K OHM 7W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S8451BSBSL.pdf
Availability of RWR84S8451BSBSL
QUANTITY
RWR84S8451BSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S8451BSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S8451BSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S8451BSBSL
Related LinksRWR84S8, RWR84S8451BSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S8451BSBSL Details Description
Related parts for RWR84S8451BSBSL
DIODE ZENER 18V 1W DO41 datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 4A 1POLE IP65 REAR datasheet.pdf
IC ADC 18BIT SRL/SPI 600K 28VQFN datasheet.pdf
RES FLAMEPROOF 3W 10 OHM 5% datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY R/A 2POS TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
DIODE ZENER 190V 3W DO204AL datasheet.pdf
BOARD MICROCHIP 18PIN PIC datasheet.pdf
4" YELLOW VINYL 250'/RL datasheet.pdf
IC DAC 12-BIT VOUT 16MSOP datasheet.pdf
CAP CER 91PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf