Vishay/Dale RWR84S8451FSBSL
RWR84S8451FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S8451FSBSL
Brief Description
RES 8.45K OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S8451FSBSL.pdf
Availability of RWR84S8451FSBSL
QUANTITY
RWR84S8451FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S8451FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S8451FSBSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S8451FSBSL
Related LinksRWR84S8, RWR84S8451FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S8451FSBSL Details Description
Related parts for RWR84S8451FSBSL
CONN HEADER 40POS DUAL 2MM T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC GATE DRIVER DUAL 2A 6-DFN datasheet.pdf
IC HEX INVERTER 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 200 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC RF TXRX SGL-CHIP LP 28TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 12POS datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
WELD SHIELD COVER datasheet.pdf
CAP FILM 390NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf