Vishay/Dale RWR84S9091FRRSL
RWR84S9091FRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S9091FRRSL
Brief Description
RES 9.09K OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S9091FRRSL.pdf
Availability of RWR84S9091FRRSL
QUANTITY
RWR84S9091FRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S9091FRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84S9091FRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S9091FRRSL
Related LinksRWR84S9, RWR84S9091FRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S9091FRRSL Details Description
Related parts for RWR84S9091FRRSL
CONN RCPT 8POS .100 TIN datasheet.pdf
IC PRESET SYNC 4-BIT HS 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 68POS 2MM T/H datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 215MA SOT23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf