Vishay/Dale RWR84S9R09FRS73
RWR84S9R09FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR84S9R09FRS73
Brief Description
RES 9.09 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84S9R09FRS73.pdf
Availability of RWR84S9R09FRS73
QUANTITY
RWR84S9R09FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84S9R09FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR84S9R09FRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84S9R09FRS73
Related LinksRWR84S9, RWR84S9R09FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84S9R09FRS73 Details Description
Related parts for RWR84S9R09FRS73
IC ADC 8BIT 750KHZ SAMPL 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 80POS .156 datasheet.pdf
IC REG BCK 1.8V 0.3A SYNC SC70-6 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
OSC MEMS 22.5792MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 470 OHM 16SOIC datasheet.pdf