Vishay/Dale RWR84SR324FSRSL
RWR84SR324FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR84SR324FSRSL
Brief Description
RES 0.324 OHM 7W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR84SR324FSRSL.pdf
Availability of RWR84SR324FSRSL
QUANTITY
RWR84SR324FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR84SR324FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR84SR324FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR84S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.324
Tolerance±1%
Power (Watts)7W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±650ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.312" Dia x 0.875" L (7.92mm x 22.23mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR84SR324FSRSL
Related LinksRWR84SR, RWR84SR324FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR84SR324FSRSL Details Description
Related parts for RWR84SR324FSRSL
CABLE TRACKBALL USB 2.5M datasheet.pdf
MODULE PIP .55-1.8V 10A TH 10DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP SC-70 datasheet.pdf
POT 2.2K OHM 1/5W CARBON LOG datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 27K OHM 1206 datasheet.pdf
SENSOR PRESS 15PSIG ANALOG datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 28V CLEAR datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC REG BUCK 4.95V 0.2A DL 16SOIC datasheet.pdf