Vishay/Dale RWR89N1780FSS73
RWR89N1780FSS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89N1780FSS73
Brief Description
RES 178 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89N1780FSS73.pdf
Availability of RWR89N1780FSS73
QUANTITY
RWR89N1780FSS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89N1780FSS73
Internal Part NumberEIS-RWR89N1780FSS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89N1780FSS73
Related LinksRWR89N1, RWR89N1780FSS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89N1780FSS73 Details Description
Related parts for RWR89N1780FSS73
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES CHAS MNT 12 OHM 5% 1500W datasheet.pdf
FERRITE CHIP 26 OHM 500MA 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 11A 9.3 MOHM SMD datasheet.pdf
OPTOISO 4KV TRANS W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
IE-MINIMC/LFPT MODULE, TP-TX/FX- datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
INFRARED WALL SWITCH SENSOR datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf