Vishay/Dale RWR89N30R9FRS73
RWR89N30R9FRS73 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89N30R9FRS73
Brief Description
RES 30.9 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89N30R9FRS73.pdf
Availability of RWR89N30R9FRS73
QUANTITY
RWR89N30R9FRS73 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89N30R9FRS73
Internal Part NumberEIS-RWR89N30R9FRS73
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89N30R9FRS73
Related LinksRWR89N3, RWR89N30R9FRS73 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89N30R9FRS73 Details Description
Related parts for RWR89N30R9FRS73
RES SMD 10 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV OPN COLLECTOR 8SMD datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2.2W AB 28TSSOP datasheet.pdf
RES 33.0K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 55.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 500MW SOD80 datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM datasheet.pdf
RES SMD 432K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf