Vishay/Dale RWR89N30R9FSBSL
RWR89N30R9FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89N30R9FSBSL
Brief Description
RES 30.9 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89N30R9FSBSL.pdf
Availability of RWR89N30R9FSBSL
QUANTITY
RWR89N30R9FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89N30R9FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR89N30R9FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.9
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89N30R9FSBSL
Related LinksRWR89N3, RWR89N30R9FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89N30R9FSBSL Details Description
Related parts for RWR89N30R9FSBSL
IC FLASH 1MBIT 90NS 32PLCC datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 20 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC LATCH TRANSP OCTAL D 20-TSSOP datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT 8-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 440VAC Y5V RDL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 400MA 860 MOHM datasheet.pdf