Vishay/Dale RWR89N32R0FSB12
RWR89N32R0FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89N32R0FSB12
Brief Description
RES 32 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89N32R0FSB12.pdf
Availability of RWR89N32R0FSB12
QUANTITY
RWR89N32R0FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89N32R0FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR89N32R0FSB12
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89N32R0FSB12
Related LinksRWR89N3, RWR89N32R0FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89N32R0FSB12 Details Description
Related parts for RWR89N32R0FSB12
IC REDRIVER ETHERNET 4CH 68PLCC datasheet.pdf
FILTER 3-TERM 340MHZ 300MA SMD datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
BLZ 5.08/10/180 SN DKGN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
BRIDGE RECT GPP 6A 800V GBU datasheet.pdf
500 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf