Vishay/Dale RWR89N32R0FSS70
RWR89N32R0FSS70 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89N32R0FSS70
Brief Description
RES 32 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89N32R0FSS70.pdf
Availability of RWR89N32R0FSS70
QUANTITY
RWR89N32R0FSS70 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89N32R0FSS70
Internal Part NumberEIS-RWR89N32R0FSS70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89N
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89N32R0FSS70
Related LinksRWR89N3, RWR89N32R0FSS70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89N32R0FSS70 Details Description
Related parts for RWR89N32R0FSS70
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 150V 0606 datasheet.pdf
RES 3.01K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY/VOLT OUT datasheet.pdf
CAP CER 10UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf