Vishay/Dale RWR89N3320FSBSL
RWR89N3320FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89N3320FSBSL
Brief Description
RES 332 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89N3320FSBSL.pdf
Availability of RWR89N3320FSBSL
QUANTITY
RWR89N3320FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89N3320FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR89N3320FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89N
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89N3320FSBSL
Related LinksRWR89N3, RWR89N3320FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89N3320FSBSL Details Description
Related parts for RWR89N3320FSBSL
FIXED IND 22UH 19A 8 MOHM TH datasheet.pdf
FERRULE 2.5MM 24 GRY 1 = 500PCS datasheet.pdf
BOTTLE DISSIPATIVE WSH 8OZ MENDA datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 2W 5V 400MA datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 300V 1A DO214BA datasheet.pdf
LINEAR SLIDE datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf