Vishay/Dale RWR89S1300BRRSL
RWR89S1300BRRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S1300BRRSL
Brief Description
RES 130 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S1300BRRSL.pdf
Availability of RWR89S1300BRRSL
QUANTITY
RWR89S1300BRRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S1300BRRSL
Internal Part NumberEIS-RWR89S1300BRRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±0.1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S1300BRRSL
Related LinksRWR89S1, RWR89S1300BRRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S1300BRRSL Details Description
Related parts for RWR89S1300BRRSL
CONN RECEPT RTANG 64POS .100 DIN datasheet.pdf
SIDACTOR BI 65V 400A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 680MHZ 32-LQFP datasheet.pdf
IC POT DPP 32TAP U/D SC70-6 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 68QFN datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 242MA 3.4 OHM SMD datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf