Vishay/Dale RWR89S1330FSRSL
RWR89S1330FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S1330FSRSL
Brief Description
RES 133 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S1330FSRSL.pdf
Availability of RWR89S1330FSRSL
QUANTITY
RWR89S1330FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S1330FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR89S1330FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S1330FSRSL
Related LinksRWR89S1, RWR89S1330FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S1330FSRSL Details Description
Related parts for RWR89S1330FSRSL
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES MO 2W 150 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CAP ROCKER PADDLE YELLOW datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 0.100 SMD datasheet.pdf
CABLE TIE-EDGE CLIP 50LB 7.9"L datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPTACLE SOLDER datasheet.pdf
120000UF 75V 76X219 85C ST datasheet.pdf