Vishay/Dale RWR89S15R4BRB12
RWR89S15R4BRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S15R4BRB12
Brief Description
RES 15.4 OHM 3W 0.1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S15R4BRB12.pdf
Availability of RWR89S15R4BRB12
QUANTITY
RWR89S15R4BRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S15R4BRB12
Internal Part NumberEIS-RWR89S15R4BRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S15R4BRB12
Related LinksRWR89S1, RWR89S15R4BRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S15R4BRB12 Details Description
Related parts for RWR89S15R4BRB12
DIP CABLE - HDP10S/AE10M/X datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 30mA Backlight, Signage 32-HTSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 22 OHM 14DIP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2MH 77MA 66 OHM SMD datasheet.pdf
LEVEL SHIFTER 8BIT US8 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf