Vishay/Dale RWR89S15R4FSRSL
RWR89S15R4FSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S15R4FSRSL
Brief Description
RES 15.4 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S15R4FSRSL.pdf
Availability of RWR89S15R4FSRSL
QUANTITY
RWR89S15R4FSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S15R4FSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR89S15R4FSRSL
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S15R4FSRSL
Related LinksRWR89S1, RWR89S15R4FSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S15R4FSRSL Details Description
Related parts for RWR89S15R4FSRSL
RES SMD 392K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 4.16A 16 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 300MA 1.65 OHM datasheet.pdf
VRS M5H 5/8-18X2.0 1/2-14NPT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CAP CER 1UF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE RF PIN SOD80 datasheet.pdf
3P GE MEDIA CON W/SFP datasheet.pdf
OSC XO 33.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf