Vishay/Dale RWR89S2150FRB12
RWR89S2150FRB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S2150FRB12
Brief Description
RES 215 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S2150FRB12.pdf
Availability of RWR89S2150FRB12
QUANTITY
RWR89S2150FRB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S2150FRB12
Internal Part NumberEIS-RWR89S2150FRB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)215
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S2150FRB12
Related LinksRWR89S2, RWR89S2150FRB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S2150FRB12 Details Description
Related parts for RWR89S2150FRB12
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SERVO DRIVE 3KW 460V G5 SERIES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 2/0 AWG BLACK 500' datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
INDICATOR datasheet.pdf
381 TB PLUGGABLE PLUG WF datasheet.pdf
CAP POLYMER 560UF 20% 4V T/H datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 8A TO263AB datasheet.pdf
26500 12C 12#12 PIN RECP datasheet.pdf
470UF 50V 18X40 105C RAD datasheet.pdf