Vishay/Dale RWR89S22R1DSRSL
RWR89S22R1DSRSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S22R1DSRSL
Brief Description
RES 22.1 OHM 3W 0.5% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S22R1DSRSL.pdf
Availability of RWR89S22R1DSRSL
QUANTITY
RWR89S22R1DSRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S22R1DSRSL
Internal Part NumberEIS-RWR89S22R1DSRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S22R1DSRSL
Related LinksRWR89S2, RWR89S22R1DSRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S22R1DSRSL Details Description
Related parts for RWR89S22R1DSRSL
IDC CABLE - MKC20K/MC20M/MCG20K datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 10POS VERT datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 250MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR LT 2 IN 2K/0.1% datasheet.pdf
FIXED IND 75NH 200MA 1.5 OHM SMD datasheet.pdf