Vishay/Dale RWR89S2320FSBSL
RWR89S2320FSBSL picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S2320FSBSL
Brief Description
RES 232 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S2320FSBSL.pdf
Availability of RWR89S2320FSBSL
QUANTITY
RWR89S2320FSBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S2320FSBSL
Internal Part NumberEIS-RWR89S2320FSBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)232
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S2320FSBSL
Related LinksRWR89S2, RWR89S2320FSBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S2320FSBSL Details Description
Related parts for RWR89S2320FSBSL
RELAY TELECOM DPDT 2A 9V datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 12POS R/A TIN datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 305 TYPEA 24POS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
8 CHANNEL 10 V INPUT MODULE datasheet.pdf