Vishay/Dale RWR89S30R0FSB12
RWR89S30R0FSB12 picture photo
Mfg. Part Number
RWR89S30R0FSB12
Brief Description
RES 30 OHM 3W 1% WW AXIAL
Datasheet Download
RWR89S30R0FSB12.pdf
Availability of RWR89S30R0FSB12
QUANTITY
RWR89S30R0FSB12 Order Process
Ship out your order
Specifications of RWR89S30R0FSB12
Internal Part NumberEIS-RWR89S30R0FSB12
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39007, RWR89S
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesMilitary, Moisture Resistant
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.187" Dia x 0.560" L (4.75mm x 14.22mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RWR89S30R0FSB12
Related LinksRWR89S3, RWR89S30R0FSB12 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RWR89S30R0FSB12 Details Description
Related parts for RWR89S30R0FSB12
IC SHIFT REGISTER 9BIT ECL 32QFN datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE 3 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG PINK 500' datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 66MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 3.8A 39 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 3900PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf